חדשות: פיברומיאלגיה מוכרזת כעת כמצב ארוך טווח

גרסה משוכפלת  של סיפור מאת מארי לואיז קונולי חדשות ה-BBC כתבת בריאות NI, מידע נוסף ומפורט נוסף. ההצהרה הרשמית מוזכרת בסוף.

פיברומיאלגיה היא ההפרעה הראומטית השנייה בשכיחותה לאחר דלקת מפרקים ניוונית. ובכל זאת, קשה לשפוט את הפיברומיאלגיה לפני כן, שכן התסמינים שלה משתנים. מצב זה משפיע בעיקר על נשים מאשר גברים. זה מסווג לפי הכאב בכל הגוף יחד עם העייפות והנוקשות.

ד”ר, פרופסור להרדמה, אוניברסיטת מישיגן,  דניאל קלאו  הוכיח שהכאב מסתדר בצורה מוזרה בפיברומיאלגיה. יתר על כן, הוא אמר שתחושת הכאב מתעצמת ויכולה לקרות בכל מקום בגופך. מסיבה זו, תגובות יתר תחושתיות, כאבי ראש כרוניים וכאבים קרביים שכיחים מאוד בקרב אנשים עם פיברומיאלגיה.

פיברומיאלגיה יכולה גם לפגוע בתפקוד שלך ויכולה להשפיע על ההתרחשויות בחיי היומיום. באופן דומה, מודיעים שאנשים עם פיברומיאלגיה אינם מקבלים את המתקנים שהם צריכים. בליעת הגלולות ויישום גישות יעילות אחרות עשויות לתמוך מאוד בשליטה בפיברומיאלגיה, אולם מכיוון שלא קיים טיפול לפיברומיאלגיה, זה די מאתגר להסיר את המחלה הזו לחלוטין.

במדינות רבות, פיברומיאלגיה ידועה כבעיה לטווח ארוך, שמפחיתה את ערך החיים.  מדוע פיברומיאלגיה צריכה להימדד כבעיה לטווח ארוך?

ברגע שהתסמינים באים והולכים, זה גורם לאדם להיות מאוד עייף ומעצבן. להילחם בפיברומיאלגיה נשמע ללא מתח, אבל אנשים החיים עם פיברומיאלגיה יבינו היטב כיצד הם נלחמים בכל פעם שהתסמינים מתגברים. הכמות והחומרה של המחלה יכולה להשאיר השפעה שלילית על שגרת העבודה שלך. כאשר סובלים מסימני פיברומיאלגיה, עבודת השולחן שלך תהיה מאתגרת הרבה מהציפיות של כל אחד.

יתר על כן, טריגרים יכולים להחמיר גם את מצבך. הסימנים של פיברומיאלגיה לא יאפשרו לך לגדול בצורה מכרעת יותר ובדרך כלשהי, היית בוחר להירגע בבית במקום ללכת לעבודה. כל בעיה לטווח ארוך דורשת טיפול ותמיכה לטווח ארוך. אולם למרבה המזל, האנשים עם פיברומיאלגיה אינם מקבלים את רמת התגובה האידיאלית.

קשה לזהות פיברומיאלגיה, לא רק בגלל הסימנים הקליניים שלה, למעשה, גם שלבי ההפוגה וההישנות שלה אינם ברורים. במקרה שלא רכשת את התלקחות הפיברו מזמן, אתה בר מזל, אולם זה לא אומר שלא תקבל את ההתלקחות בפעם אחרת. וברגע שהסימפטום עולה אז זה נורא אפילו לחשוב על לעשות עבודה כלשהי, אפילו שהיא קשורה לבית או לעבודה שלך.

פיברומיאלגיה היא כיום נכות ארוכת טווח

בתמיכה של 3 שנים של מאבקים של מועצת חולים ולקוחות בצפון אירלנד, הפיברומיאלגיה הוגדרה כנכות לטווח ארוך. וכך המתקנים המסורים יכולים ליצור את האמונות והמרכזים לטיפול בפיברומיאלגיה כמצב ארוך טווח. המטופלים יכולים לרכוש את ההתערבויות וההכוונה הרפואית מהמומחים לטיפול רפואי. באופן דומה, קשה לבחור איזה טיפול תחליף יתאים לך ביותר להתמודדות עם הפיברומיאלגיה; לכן, אתה יכול גם לרכוש את הנתונים הנוגעים לטיפולים.

מכיוון שכאב הוא ההתנגדות העיקרית של רוב חולי הפיברומיאלגיה, רוב הטיפולים יינתנו כדי לתת לכאב תפיסה; עדיין, סימנים אחרים לא נצפו באותה מידה. ידע משופר על המצב עשוי לסייע לגילוי מוקדם יותר של מחלה זו. באופן דומה, אם אנשים סביבך, כמו בני משפחה וחברים, מודעים היטב לשונות של הסימפטומים והבעיות האינטראקטיביות, אז ושם, הם עשויים להציע לך רמה גבוהה יותר של הקלה ויכולים לתרום בעבודה היומיומית. ידע על פיברומיאלגיה יכול להקל על חייו של האדם.

כמו כן, מוצע כי ייתכן שהשייכות של האדם הלוקה בפיברומיאלגיה לא הייתה בריאה יותר עם מקורביו, משפחתו וחבריו. זה קורה מהסיבה שלאנשים סביבך אין הרבה מודעות למחלה זו. באמצעות תכניות מודעות גוברת, לא רק האדם הנלחם בפיברומיאלגיה מטפח, עד כה, גם הלא-סובלים ירכשו את המודעות כיצד בדיוק להתמודד עם האדם עם פיברו ובאיזה אמצעי ניתן לתמוך בו ומה נותן להם להרגיש טוב. .

בצד השני של הספקטרום, ההצהרה המורשית של פיברומיאלגיה כנכות לטווח ארוך יכולה יתר על כן לאפשר למומחה הרפואי לדעת יותר על מחלה זו ולהציע את התרופה היעילה לדומיננטיות האולטימטיבית של התסמינים. גם נגישות הטיפול בפיברומיאלגיה היא בעיה רצינית למדי. הזמינות של השירותים אינה דומה מהסיבה של המשאבים הלא שלמים לכוון את האנשים המסוימים בצורה מיומנת יותר.

אנשים הנלחמים בפיברומיאלגיה מרגישים לעתים קרובות בודדים ומבודדים. הבידוד החברתי שלהם עלול להוות מכשול לביצוע הטיפול. רופאים יחשבו שזה די מאתגר להתמודדות. לכן, קלינאים יקבלו בברכה גם את שיתוף הידע והעובדות מהמטופל. מחקרים נוספים יופנו כדי לגלות את האמצעים שיכולים לשפר את הבריאות הכללית.

ביטוח אובדן כושר עבודה לטווח ארוך והטבותיו

די קשה יותר לעשות את העבודה בהתמדה ולהישאר בכוח העבודה גם כאשר נלחמים בפיברומיאלגיה. במציאות, קורה שאנשים ממשיכים בעבודתם אפילו נלחמים עם עייפות, כאב, כאבי ראש ומיגרנה שקורים בגלל פיברומיאלגיה.

מכיוון שביטוח אובדן כושר עבודה לטווח ארוך כבר נגיש בהרבה מדינות, ייתכן שפחות מודאגים מהמשקל הכספי של בדיקות רגילות, תרופות והוצאות נוספות. סימנים של פיברומיאלגיה עשויים להגביל. על בסיס בדיקה גופנית והתנגדויות מסוימות, רופא יכול לאמת ולסווג את הפיברומיאלגיה.

ישנם סוגים רבים של נכות ביטוח לטווח ארוך קיימים. אז שוב, אתה צריך לדעת איזה ביטוח אובדן כושר עבודה לטווח ארוך יהיה הגון עבורך. מחשבה חמורה מובילה לשיפור המסקנה. הכרה בפיברומיאלגיה כנכות מתמשכת בהחלט תעלה את הידע והתודעה של המצב לא רק בקרב המומחים הרפואיים, עם זאת, האנשים שאינם רפואיים יידעו גם על תכונות הפיברומיאלגיה.

המטופל ירכוש מסלול לאחר אבחון פיברומיאלגיה, שבאמצעותו ניתן לרכוש את המידע המעמיק לגבי פעילות גופנית, תרופות וטיפולים תחליפיים אחרים. שינויים באורח החיים עשויים למלא תפקיד נמרץ בהארת מצב הפיברומיאלגיה. מתן פיברומיאלגיה הוא שיטה רב-תחומית, כאשר לכל התערבות יש משמעות משלה.

במקרה שתתעלם במידת מה מאחד מהם, התסמינים יכולים להיות חמורים. לכן, טיפול בפיברומיאלגיה עוסק בדיוק באיזו תושייה מטפלים אנשי המקצוע הרפואיים ואוספים את הידע על המחלה ועד כמה החולה עוקב אחר הטכניקה המומלצת.

פיברומיאלגיה ידועה כמחלה על ידי NHS Choices בסקוטלנד ובאנגליה, כלומר תרופות צריכות להיות נגישות לחולים.

עם זאת, במציאות הנגישות למתקנים אינה סדירה מכיוון שלא לכל מכוני הבריאות יש את האמצעים לכוון את המצב במדויק. בעוד שאין כמות מדויקת עבור צפון אירלנד, ההנחה היא שאחד מכל עשרים וחמישה עשוי להתמודד עם תסמינים – רובם לא מאובחנים. מנהלת התפעול במועצת המטופלים והלקוחות, לואיז סקלי אמרה שמה שהופתענו הוא כמה מטופלים הגיעו, שרצו לחלוק את הסיפורים שלהם.

פיברומיאלגיה מוכרת כמצב לטווח ארוך באירלנד

פיברומיאלגיה חייבת להתקבל על ידי מומחי בריאות בצפון אירלנד כמצב מתמשך. אנשים הסובלים ממנה מתלוננים על כאבים בכל הגוף, לצד חולשה עזה. סימנים אחרים כוללים מחסור בשינה, כאבי ראש ובעיות מיקוד. למרות חומרת הסימפטומים, אנשים הנושמים במצב זה ב-NI אמרו שאיש לא שם לב אליהם והתסמינים שלהם לא היו מורגשים.

כתוצאה של מאבק של 3 שנים של מועצת הלקוחות בצפון אירלנד ומטופלים, מתקנים ייעודיים יזכו מעתה ואילך דרך אגודות הבריאות של אירלנד לטיפול בחולי פיברומיאלגיה כמצב ארוך שנים. מעתה יוכלו המטופלים לרכוש מתקנים ממומחים רפואיים, המכילים טיפול רפואי ועובדות על טיפולים תחליפיים. הכתבה בחדשות נשמעת בדיוק כמו מה שאנחנו מאזינים לו באמריקה.

מטופלים הסובלים מכאבי שרירים ומפרקים, כאבים, כאבי ראש והפרעות שינה לא זוכים בכל פעם ליחס ידידותי על ידי חברות הביטוח והרופאים. הקושי מוכר היטב לנפגעי תסמונת עייפות כרונית ופיברומיאלגיה. לא ניתן לזהות מחלות כאלה על ידי מחקרים רדיולוגיים או בדיקות דם. הכאב והחולשה הכרוניים העזים שהם הסמלים של CFS ופיברומיאלגיה הופכים את זה למטופלים מאתגרים למדי להתמקד ולבצע את השליחויות הנפוצות של חיים רגילים, וזה מורכב מהיכולת שלהם לבצע את משימות המקצוע שלהם.

פיברומיאלגיה ו-CFS ידועים בדרך כלל כמחלות כרוניות על ידי רוב הרופאים בארצנו, אולם האתגרים בפני אנשים עם נסיבות אלה נמשכים. אבחון CFS או פיברומיאלגיה עדיין מתייחס לדגל אדום עבור חברות ביטוח אובדן כושר עבודה. זכויות נבדקות באופן לוחמני ונשללות לעתים קרובות. חולי פיברומיאלגיה רבים מיוצגים על ידי פרנקל אנד ניופילד ויש להם ניסיון רב במאבק בחברות ביטוח אובדן כושר עבודה באזור זה. השותף ג’ייסון ניופילד עובד במשך ארבע שנים בוועדה המייעצת לתסמונת עייפות כרונית, סוכנות פדרלית המנחה את מחלקת הבריאות ושירותי האנוש של ארצות הברית בנוגע לתסמונת העייפות הכרונית. לקוחותיו מרוויחים מהידע והניסיון שלו בתחום זה.

בתי המשפט אישרו כי פיברומיאלגיה מהווה עילה להכרזה על נכות לצמיתות

הלשכה החברתית של ה-TSJ של  קטלוניה  מדדה בפסק דין מודרני, S 1403/2015, מיום 24 בפברואר, תסמונת עייפות כרונית ופיברומיאלגיה הם עילה להכרזה על נכות קבועה. ההכרזה מדברת על מצבה של אישה, ייצור כימיקלים אופריה, אשר סבלה מתמונה של דיכאון חוזר ונשנה ללא תסמינים פסיכוטיים אופי חמור, כאבי צוואר והליך ניווני ללא תרומת שורש, CFS ופיברומיאלגיה. בית המשפט העליון של קטלוניה נותן דגש לפסיקה מוסדרת על קביעת ה-LGSS על נכות, האומרת כי הערכת נכות קבועה צריכה להיעשות בתגובה להגבלות תפקודיות נגזרות בעיקר של הסבל של חבר.

לטענת צ’יימבר, יש להבין את הלקות כאובדן יכולת להפחתה תפקודית או אנטומית חמורה המפחיתה או מבטלת את יכולת העבודה, ובלעדיה תמנע מהדירוג את ההזדמנות לשחזר את יכולת העבודה כאשר היא קיימת כבלתי מוגדרת. או להרבה מאוד זמן. באופן ספציפי, לא רק שחשוב לא רק להודות כאשר אין לו סבירות פיזית כלשהי לעבודה מיוחדת, אלא באופן דומה כאשר אפילו שמירה על מומחיות לביצוע פעילות כלשהי, לא צריך לעשות זאת ביעילות זניחה, שכן המודעות לכל עבודה, לא לא משנה כמה פשוט, צריך לוח זמנים רצונות, אינטראקציה ותנועה, יחד עם תשומת לב וחריצות.

אם מחלותיו של המטופל מהוות תמונה הנמנעת מביצוע הולם של כל סוג של עבודה, עם אחריות בישיבה וטבע קל משקל שאינם זקוקים למאמצים פיזיים קיצוניים בלבד”. למועמד יש דיכאון מג’ורי מתמשך חסר סימנים פסיכוטיים כאבי צוואר, אופי חמור ושיטה ניוונית ללא קשר שורש, פיברומיאלגיה ו-CFS. לפיכך, ה-TSJC מפסיק את הבקשה לביטול שהוגשה על ידי המוסד הלאומי לביטוח לאומי (INSS) בהשוואה לפסיקה שכבר ניתנה בבית הדין לעבודה 1 ג’ירונה עוד ב-2013.

מצב IPA של מחנך חברתי עם פיברומיאלגיה ו-CFS

בפסק דין מס’ 1403/2015 מיום 24.2.2014 (ת”ק 6239/2014), הלשכה החברתית של בית המשפט העליון של קטלוניה אף אמרה את התנאי IPA לכל מאמץ של מדריך חברתי עם תסמונת עייפות כרונית ופיברומיאלגיה, ואישר את החלטתו של בית הדין לעבודה והפסקת הפעולה של המוסד הלאומי לביטוח לאומי. המתקנים המקצועיים אשר educadora סבלו מתסמונת מתקדמת למדי עייפות כרונית ופיברומיאלגיה, דרגה III, בשילוב עם הפרעת דיכאון כרונית, ליקוי קוגניטיבי קל ותסמונת התעלה הקרפלית אנטי-ווידו, בין מחלות אחרות.

קחו בחשבון את הלשכה, ובדיוק בגלל החומרה של עייפות כרונית ופיברומיאלגיה, התואר שנגרם לו, חיוני להכיר בכך שגם עם מומחיות לבצע פעולה כלשהי, אין יכולת ממשית להשלים עבודה ביעילות מסוימת. זה פתולוגיות על ידי כאב קיצוני שהם גורמים, מערערות לחלוטין את היכולת היצירתית, במעמד של ביצועים, יעילות ויכולת, ופרט לכך שהם יכולים לבצע עבודה קלה רק עד לנקודה זו כדי להפריך את המצב חסר הכושר תוך התחשבות במקרה מוערך נצחי ומוחלט.

על קביעת ה-LGSS לפני הנכות המוחלטת לצמיתות היא פסיקה גדולה שהורתה כי היקף כזה של נכות לא צריך להיות מוכר פשוט בזמן שאין בה כל הזדמנות פיזית לעבודה מיוחדת כלשהי, אולם כאשר תוך שמירה על מומחיות לביצוע. פעילות מסויימת, אינה חייבת לעשות זאת ביעילות זניחה, שכן ביצוע כל עבודה, לא משנה כמה פשוט, מצריך לוח זמנים, אינטראקציה ותנועה, יחד עם תשומת לב וחריצות.

יש להניח כי אי הכושר הוא אובדן כושר להפחתה אנטומית או תפקודית רצינית הממזערת או מבטלת את כושר העבודה, גם בלעדיה ימנע מהדירוג את הסבירות לשליפה של כושר העבודה בזמן שהיא קיימת כזמן טנטטיבי או ממושך מאוד.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *