כופפי מפרק הירך כאב בפיברומיאלגיה וניהולו

שרירי כופפי הירך מאפשרים לירכיים שלך להיות בתנועה עם גמישות. אתה מפעיל את השרירים האלה בכל פעם שאתה מזיז את הרגליים, וזה אומר שהמותניים שלך מעורבות ברוב התנועות שאתה עושה במהלך היום הממוצע.

אדם בכושר אולי לא יעריך את התדירות שבה הוא משתמש בכופפי הירך שלו, אבל כל אדם שחי עם פיברומיאלגיה שחווה רגישות בכופפי הירך יהיה מודע לכך על בסיס רגיל יותר. זה לא נדיר שיש בעיות בכופף הירך או כאבים באזור זה כאשר חיים עם פיברומיאלגיה.

הירכיים, מכופפי הירכיים והגב התחתון קשורים לאזורי כאב בפיברומיאלגיה עקב אזורים רגישים באזור הגב התחתון; הרבה יותר אזורי טריגר פוינט ותנאים אחרים המשפיעים על האזורים הסמוכים. אמנם ישנן כמה פציעות ומצבים רפואיים ידועים שעלולים לגרום לכאב בכופפי הירך, אבל זה יכול להיות קשה לזהות גורם ישיר לכאב זה אצל אדם עם פיברומיאלגיה, למעט הפעילויות היומיומיות הרבות שמתייחסות אליהן לעתים קרובות.

נוכל להתייחס לכאב כסימפטום של מחלה מאובחנת או שייקח זמן רב יותר לקבוע את הסיבה המדויקת לכאב. כך או כך, פיברומיאלגיה וכאבים בכופף הירך מתישים לעיתים קרובות אם לא מטופלים במהירות וביעילות. בעוד שכאב בירך הוא סימפטום נפוץ של פיברומיאלגיה, יש להבחין ביניהם מדלקת פרקים.

דלקת פרקים תעשה אלימות במפרקים ותגרום לכאבים מתמידים בירך אם היא התפתחה שם. חשוב לציין שעם דלקת פרקים, הכאב קשור לעצם, בעוד שכאבי פיברומיאלגיה קשורים לרקמות ולשרירים. פיברומיאלגיה היא הפרעת כאב כרונית מבלבלת. אנשי מקצוע רפואיים לא יכולים לרדת לעומקו. אף אחד לא יודע בדיוק מה גורם לזה, איך לרפא אותו ביעילות או אפילו למה אנשים מסוימים נוטים יותר לפתח את זה מאחרים. אם עדיין לא אובחנת עם פיברומיאלגיה ואתה חווה כאבים בירך ותסמינים נוספים לרבות עייפות כרונית, כאבים נרחבים, נוקשות בוקר, מומלץ לבחון את האפשרות של פיברומיאלגיה כגורם לתסמינים אלו.

פיברומיאלגיה כאב בירך יכול להיות סימפטום מטריד במיוחד – אולי אפילו פוגע בניידות שלך. עם זאת, יש דרכים לטפל בזה! לסובלים מפיברומיאלגיה, הכאב עשוי לנבוע משרירים אחרים שעוזרים לירכיים לנוע. זה כולל את הארבע ראשי, אפילו למרות העובדה שהשרירים הללו נחותים מרוב שרירי כופפי הירך. בעוד גיד פלקסור הנגרמת על ידי פציעה או בעיה שאינה קשורה לפיברומיאלגיה עשויה להתמקד בשריר מסוים או באזור מסוים בירך, חולי פיברומיאלגיה עלולים לחוות כאב המתפשט לאורך כל הדרך באזור זה בגוף.

הסיבה לכאב אינה ידועה לעתים קרובות, כפי שאופייני למקרה של רגישות בפיברומיאלגיה Tendinosis הוא מונח המשמש לכאב מכופף הירך הזה. הכאב ממצב זה נובע באופן אופייני מאחד או שניהם מהשרירים הבאים, איליקוס ו-Psoas. שרירים אלו לרוב מחוברים יחד כיחידה אחת, המכונה illiopsoas. ה-psoas אחראי להרבה כאבי גב ורגליים רחבי היקף, מהסיבה שתנוחות הישיבה שרוב האנשים מהדקים לאורך כל היום גורמות לירידה של השריר במשך תקופה ארוכה. כשאתה קם ומתחיל להסתובב שוב, השריר הזה לא רוצה להתארך ולתפקד כמו שצריך.

דרכים להתמודד עם כאבי ירך

אם כאב בירך מטריד אותך, בתיאור של פיברומיאלגיה, וודא ששיתפת את הרופא שלך במצבך בנוגע לתסמינים שלך. הם אולי ימליצו על תרופות נגד כאבים בתור התחלה. אחת הדרכים הקלות לעצור קצת פיברומיאלגיה וכופפי מפרק הירך היא להימנע מישיבה בתנוחה אחת במשך תקופה ארוכה. קום ותזוז בגסות ומדי פעם כדי שלשרירים שלך לא יהיה זמן להתייצב במקום אחד. הקפד לשאול אותם על פעילות גופנית- חשוב מאוד שתישאר פעיל ונייד.

אם כאבי הירך שלך גורמים לך להיות בלתי פעיל, ככל שאתה יותר חסר תנועה, כך סביר יותר שתתקע בכאוס הכאב שלך. פעילות גופנית בטוחה ואפקטיבית והחשיבות של השתתפות בפעילות גופנית כלשהי על מנת לשמור על הגוף שלך חזק וגמיש יותר, וזו עוד המלצה גם לכאבים בכופפי הירך. תרגילי תנועה אלטרנטיביים כמו יוגה וטאי צ’י יכולים להיות תרופות מעניינות, במיוחד אם אתה חווה כאבים בירכיים שלך הקשורים לפיברומיאלגיה.

ייתכן שתרצה גם לחקור מדיטציה ודיקור – העריך כיצד התערבויות אלו משפיעות עליך. כאופציה לרצועות או להעלות את הצוואר לפנים, סגור כיסא עד אליך במקביל לשכיבה על הרצפה, ואז חצי רגל אחת מעל השנייה ממש מעל הברך והחזק. הכיסא באמת פועל כאדם או כמטפל שעוזר לך להתמתח בצורה בטוחה ויעילה יותר. זה טוב לשמור על ראש פתוח בעת הערכת אופנים חדשים. אתה אף פעם לא יודע מה יעזור אם אתה סובל ממצב כאב כרוני.

ככל שאתה צובר יותר ידע כיצד לזוז וכיצד יש חשיבות לזוויות ופיצוי יתר, כך קל יותר לעצור כמה סיבות לכאבי שרירים. אם אתה מבלה את רוב היום שלך בישיבה ליד שולחן העבודה, השקיעו בכיסא משרדי שמתכוונן מאוד. הגדר את הכיסא מוגבה, ואפשר לירכיים שלך לנוח גבוה יותר מהברכיים.

תנוחה זו טובה יותר לכופפי הירכיים שלך ועלולה להיפטר מכאבים הנגרמים מהגבלת השרירים הללו בתנוחה האופיינית לכיסא המשרדי. אולי כדאי לשקול גם שולחן כתיבה עומד המאפשר לך להרים בקלות את חלל העבודה שלך.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.