השפעות של פיברומיאלגיה על הרגליים. הקשר בין פיברו לכאבי רגליים

כאבי רגליים ופיברומיאלגיה – הקשר

הסימן המסחרי המאפיין פיברומיאלגיה הוא ייסורים ללא גבול, כולל ייסורי רגליים. ייסורי רגליים ופיברומיאלגיה עשויים להיות שונים מאדם לאדם, אך יכולים להופיע כייסורים חדים, כאב עמום, ייסורים עמוקים או כמות גדולה יותר של תחושת פעימה.

אסוציאציות של עינוי רגליים ופיברומיאלגיה

ייסורי רגליים המזוהים עם פיברומיאלגיה עלולים ליצור ברצועות, בשרירים או בגידים המקיפים את המפרקים. למרות העובדה שהייסורים מופיעים באזורים אלה, התחושות מועצמות על ידי בעיות בהכנת הייסורים על ידי מערכת החישה, כפי שמצוין על ידי האגודה האמריקאית לתסמונת פיברומיאלגיה.

ביטויים שונים המביאים לייסורים ברגליים המזוהים עם פיברומיאלגיה משלבים הפרעת רגליים עצבנית ומוות או רעד בנקודות הרחוקות ביותר. פיברומיאלגיה משפיעה איפשהו בטווח של 2% עד 4% מהמבוגרים בארה”ב, חלק גדול מהנשים.

פיברומיאלגיה אינה מובנת, ואין תרופה קיימת למרות שניתן לפקח על התוויותיה באמצעות מבחר טיפולים קונבנציונליים ואופציונליים, לצד שינויים באורח החיים.

הפרעת רגליים עצבנית

סקירה שהופצה ב-Journal of Clinical Sleep Medicine מצאה שאנשים עם פיברומיאלגיה ייצרו כנראה הפרעת רגליים נלהבת, בעיה נוירולוגית המתוארת בפעימות או רשמים אחרים שקשה לפקח עליהם שמעוררים חשק פרוע להזיז את הרגליים. התחושות יורדות בדרך כלל בסביבות שעת הערב ומתפזרות עד הבוקר. הם יכולים להתרחש באחת או בשתי הרגליים.

על ידי הזזת רגליהם, אנשים עם הפרעת רגליים חרדה יכולים לגלות הקלה מהייסורים ורגשות פוגעניים אחרים. בכל מקרה, גם למנוחה יש נטייה להפריע לתחושות הרגל, מה שמקשה על המנוחה, כפי שמצוין על ידי המכון הלאומי להפרעות נוירולוגיות ושבץ מוחי (NINDS).

מומחים גילו כי 33% מחברי המחקר עם פיברומיאלגיה סבלו מהפרעה ברגליים עצבניות בעוד שרק 3% מאלה ללא פיברומיאלגיה סבלו מההפרעה.

מנוחה עצובה מציינת תופעת לוואי קבועה נוספת של פיברומיאלגיה, ואנליטיקאים אמרו שאנשים רבים עם פיברומיאלגיה יכולים לייחס את ההפרעה להפרעת רגליים נלהבות.

רוב התרופות להפרעות חרדה ברגליים מתואמות להבהרת האינדיקציות, כפי שמצוין על ידי NINDS. שינויים באורח החיים שעשויים להקל על הפרעת רגליים נלהבת המזוהה עם פיברומיאלגיה עשויים לשלב צריכת קפאין, טבק ומשקאות חריפים. נטילת תוספי מזון, למשל, ברזל, מגנזיום וחומצה פולית עשויה לסייע בהפחתת עינוי רגליים המזוהה עם פיברומיאלגיה והפרעת רגליים עצבניות.

התאמן, אימוץ דוגמה נורמלית של מנוחה, וכריות מחממות עשויות לסייע בהפחתת הייסורים.

נוירופתיה

נוירופתיה גורמת לרעד או ייסורים בנקודות הרחוקות ביותר, כולל כפות הרגליים. לכמה חולים עם פיברומיאלגיה באמת יש בעיה הקשורה המכונה פולינוירופתיה קטנה של סיבים (SFPN), כפי שצוין מסקירה שהוצגה בפגישה של האיגוד הנוירולוגי האמריקאי.

מומחים גילו ש-46% מהחולים עם פיברומיאלגיה סובלים מ-SFPN, שהיא מעין נוירופתיה שולית שחלק מהזמן ניתנת לטיפול.

“זה נותן חלק מההוכחה העיקרית של היעד למרכיב מאחורי כמה מקרים של פיברומיאלגיה, ומייחד סיבה בסיסית הוא המהלך הראשוני לקראת גילוי תרופות טובות יותר”, אומרת אן לואיז אוקלנדר, מורה שותפה לנוירולוגיה בבית הספר לרפואה של הרווארד. יוצר לימודים.

SFPN גורם לכלל ייסורים, כמו פיברומיאלגיה, ובכל זאת יש בדיקות שיכולות להציע ממצא סמכותי, וזה לא המצב עם פיברומיאלגיה.

פוקוסים עדינים

אנשים עם פיברומיאלגיה יוצרים באופן קבוע מוקדי ייסורים עדינים, הנקראים אחרת מוקדי טריגר, שנמצאים ברגליים. לכל אדם יש 9 סטים של התמקדות בגוף שעלולים לגרום לייסורים כאשר הם לוחצים, כפי שצוין על ידי WebMD. ברגל, מוקדים עדינים עשויים ליצור בתוך כל ברך ועל הירך פשוט מאחורי עצם הירך.

ניתוח סביר של פיברומיאלגיה מתרחש כאשר גבר נתקל בייסורים ב-11 מוקדי ייסורים עדינים לפחות, למרות העובדה שלעיתים, מספר זה קטן מדי פעם, כפי שצוין על ידי WebMD. ייסורי רגליים המזוהים עם פיברומיאלגיה עלולים להתרחש כאשר מוקדי טריגר גורמים לייסורים בשטח.

טיפול בייסורים ברגליים ובפיברומיאלגיה

טיפול בייסורים ברגליים ובפיברומיאלגיה דורש בדרך כלל גישה יסודית, עם שילוב של תרופות ושינויים באורח החיים שנועדו להפחית את הייסורים ולהגביר את הסיפוק האישי.

תרופות שנרשמו לפיברומיאלגיה משלבות משככי כאבים, למשל, Tylenol או תרופות מרגיעות לא סטרואידיות (NSAIDs, למשל, Advil. NSAIDs פועלות על ידי הפחתת גירוי הקשור לפיברומיאלגיה והפחתת כאב פועם. כך או כך, שימוש ארוך טווח במשככי כאבים עלול לגרום לתגובות גופניות, למשל, תחזוקה נוזלית, יתר לחץ דם ובעיות בבטן, בכליות או בלב.

אופיאטים מאושרים לפעמים, עם זאת, אין כל אישור לכך שהתרופות מקלות על ייסורי רגליים המזוהים עם פיברומיאלגיה, לפי המכון הלאומי לדלקת פרקים ומחלות שרירים ושלד ועור (NIAMS). כמו כן, אופיאטים מעבירים סכנות קריטיות של קיבוע וטיפול לא נכון.

שינויים בדרך החיים הם אחד מהקורסים האידיאליים ביותר שאנשים עם ייסורי רגליים ופיברומיאלגיה יכולים לפקח על ייסורים. פיקוח על בעיות, למשל, הפרעת רגליים עצבנית הן בסיסיות להבטחת מנוחה איכותית.

גישות להמרצת מנוחה שלווה משלבות בניית תוכנית מנוחה כללית, תרגול בשעה צעירה ביום, ושמירה על המיטה לנמנום כביכול. עיון באינטרנט או עיון בספר במיטה יכול לשמור על המוח הגדול ולהקשות על המנוחה. יצירת שגרת זמן מתנתקת לפני השינה יכולה גם לעזור לך להנהן. ניקיון או התכווננות למוזיקה משחררת עוזרים ליום לטשטש מעיניו ולנפש להתרופף.

הקפדה על פעילות גופנית מספקת היא משתנה חיוני נוסף של דרך חיים, שעלולה להיות הכרחי ביותר לפיקוח על ייסורי רגליים ופיברומיאלגיה, כפי שצוין על ידי NIAMS. מאבק דרך הייסורים והחולשה כדי לגרום ללב לפעום, יציאה לטיול או רכיבה על אופניים יכולים לחזק את המנוחה הגדולה ויותר מכך להפחית את הייסורים.

מכיוון שלפיברומיאלגיה יש חלק לוהט, אכילת שגרת אכילה עשירה במוצרים אורגניים, ירקות ודגנים מלאים יכולה לסייע בהפחתת אינדיקציות. לאנשים רבים עם פיברומיאלגיה יש רגישות למזון, בין אם עם גלוטן, מוצרי חלב, ביצים או תוספים, כפי שמצוין על ידי WebMD. ניהול יומן מזון כדי להבחין בין כל חומרי תזונה המעוררים עינוי רגליים יכול לעזור להתמודד עם תופעות הלוואי.

כדי להפוך בישול עם הזנה איתנה לפחות תובעני, קנו מאכלים שגדלו מהאדמה שנכון לעכשיו חתוכים או שטופים. רכישת מזונות מסודרים מחנות תזונה אופיינית או בריאות יכולה להיות גם אפשרות מנוגדת לבישול. דאגו לעיין ברשומות תיקון לאור העובדה שלמזונות מסודרים מדי פעם יש להעלות על הדעת ייסורים שמביאים לתיקון ללא קשר לאפשרות שהן מתוארות כסאונד.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published.