Fibromiyalji ve bacak ağrısı. Herkes bilmeli.

Fibromiyalji, bacak ağrısı var mı? Ağrılı dikişlerle ilişkili ağrılar ve çoklu bölgelerdeki tetik noktaları? Onlara genellikle temas noktaları olarak değinmelerine rağmen, aslında ücretten çok alanlardır.
Henüz ağrı veya duyarlılık noktası olan fibromiyaljili birini bulamadım. (Bununla birlikte, hem sıcak noktalar hem de genelleşmiş ağrı alanları hala teşhis için kullanılmaktadır) Ve hassas noktalar tetik noktalarından farklı olduğu için, TRP’nin fibromiyalji konusundaki tartışması için ‘tetikleme noktaları’ makalesine de bakın.
Şimdi fibrolu birçok kişi, çevredeki tendonlara veya tetikleme noktalarına yayılan “zona” ağrısını tanımlar. Genellikle bir tendon, ligament veya ilgili Trp (tetikleme noktası) ile bir ima değildir. Ağrının yayılmasına veya genişlemesine neden olan budur.
Örneğin diz içindeki hassas noktaları ele alalım. Bu alan, ortalama olarak, diz iç kısmının 2 ila 4 inç uzayabilir. Bu nedenle, bu referansı özellikle iş çözümleri söz konusu olduğunda, bir acı alanına söylemek daha mantıklı. Evet, elyaflı gövdenin alt ucunda birçok hassas nokta vardır.
Günlük Yaşamın Bazı Faaliyetleri (ADL) fibromiyalji bacak ağrısını artırabilir
Örnekler, uzun süre ayakta durmak, bir yerde durmak, yer değiştirmek veya ayakta durmak, araba kullanmak, seyahat etmek, temizlik işlemleri vb.
En şiddetli bacak ağrısı fibromiyalji olabilir mi? Tetikleyici noktalar, hareketsizlik, kas kütlesi kaybı, bel ağrısı, siyatik, IS’nin eklem tutulumu, bazı ilaçlar, soğuk algınlığı / grip ve daha fazlası. Fibromiyalji – bacak ağrısı ile ilgili ilginç olan şey, ayakta durmanız, oturmanız veya uzanmanızın bir önemi olmamasıdır.
Fibröz gövdenin alt kadranındaki ağrı eğilimi artar, çünkü yalnızca kas dokusu katmanlarında dikişlere ve doğrudan bir aktivite veya egzersizle doğrudan ilişkili olmayan aşırı hassas alanlara dikişe neden olur.
kuvvet ve çeviklik kaybolduğunda fibromiyalji bacak ağrısı sonuçları.
Uzun ve daha yaygın kullanılan bacak kası (kuadrisepslerdeki sartorius kası olarak da bilinir), fibröz vücudun alt kadranındaki hareketliliğimizin çoğundan sorumludur. Burada fotoğrafta I-lited dışında vücudun alt kısmındaki fibro ağrısının çoğuna neden olan alanlar var.
Bu kasları iyileştirirken kasları etrafa çevirip bu alandaki her şeyi döndürdüğünde, tendonlar ve bağlar dahil olmak üzere zayıflar.
Hareketlilik kaybolabilir ve ilgilenilen bu “alanlar” daha büyük olabilir (bitişik tabloda gösterildiği gibi), ağrı noktaları gerçek diz içindeki noktanın üstünde ve altında dağıtılmış olarak dağıtılır.
Kalçadaki hassas ağrı noktaları da çoğu zaman bacakların yan ve arka kısımlarında bacaklara yayılabilir. Kalça ve bacak ağrısına her bacağın bir tarafındaki kalça bölgesinden uzanan Illiotibial bant (dış bacak) neden olabilir ve bölge tabi olduğunda şiddetli çarpma ve sertliğe neden olabilir.
Kalça abdüktörlerinde zayıflık ve / veya tereyağı da aşırı sertliğe ve hareketliliğin azalmasına neden olabilir. Bant Hastalığı (ITBS) Sporcularda tekrarlama ve aşırı kullanım sonucu illiotibial ortaya çıkabilir, ancak bu ağrılı durum fibromiyaljili insanlar için nadir değildir.
Şimdi bazı tartışmaların olduğu zaman. Fibro kötüleşiyor mu yoksa bu bölgeler zayıf mı? Fibro alanları her zaman vücutta mı? Fibromiyaljinin en üstünde kronik miyofasiyal ağrı çekiyor musunuz? Bu, bacağınızdaki ağrının daha da kötüleştiğini hissetme sebebiniz olabilir, çünkü alt vücutta birçok tetikleyici nokta vardır.
Fibromiyalji ve bacak ağrısı ile akılda tutulması gereken bir şey, oturma veya ayakta durma gibi çok uzun süre kalacak herhangi bir pozisyonun ağrıyı artırabilir ve tetikleme noktalarını tetikleyebilmesidir. Hassas noktalar her zaman bir seviyede olacaktır, ancak bunlar tekrarlayan hareketlerle tetiklenen veya çok uzun bir pozisyonda olan tetikleme noktalarıdır.
Sık sık, sabahın erken saatlerinde uzun süre oturmanızı önermiyoruz. Sabah erkenden oturmak için yatakta kaldığınız süre boyunca, yalnızca bel, kalça, bacak ve dizlerde daha fazla sertlik yaratır.

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *