Lady Gaga fibromiyalji ile mücadelesinde: ‘Kronik ağrı şaka değil’

Tarafından: Laura Hensley

Lady Gaga, yaşadığı kronik ağrının gerçek olmadığını düşünen insanlardan bıktı.

Vogue’un Ekim sayısında, 32 yaşındaki pop yıldızı sinir sistemini etkileyen ve vücutta ağrıya neden olan bir durum olan fibromiyalji ile mücadelesine başladı.

“Fibromiyaljinin gerçek olduğuna inanmayan insanları çok sinirlendiriyorum” dedi. “Benim için ve bence diğerleri için, gerçekte sinir sistemini aşırı yüke gönderen bir endişe, depresyon, TSSB, travma ve panik bozukluğu siklonu ve bunun sonucunda sinir ağrınız var.”

“İnsanların daha şefkatli olmaları gerekir. Kronik ağrı şaka değildir. Ve her gün nasıl hissedeceğinizi bilmeden uyanmak. ”

Stefani Germanotta’dan doğan Gaga, geçtiğimiz Eylül ayında, Gaga: Five Foot Two belgeselinin yayınlanmasından hemen önce zayıflatıcı bir durumdan muzdarip olduğunu ortaya çıkardı.

Fibromiyalji ile ilgili birçok yanlış anlaşılma var çünkü yakın zamana kadar, bu durum gerçek bir hastalık olarak yaygın bir şekilde kabul görmedi, dedi. McGill Üniversitesi’ndeki Romatoloji Anabilim Dalı Doçenti Dr. Mary-Ann Fitzcharles.

Birçoğu fibromiyalji semptomlarının, hastalıklarla uğraşan insanların “başında” olduğuna inanıyordu, çünkü başka türlü sağlıklı görünüyorlardı.

Fitzcharles “Şimdi tamamen tanınan bir durum, soru yok” dedi. “Tüm hastaların zihinsel hastalıkları olduğu fikrinden uzaklaştık.”

Advertisement

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *